CBL RIBN 4COND TWIST-PAIR 25'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 4 (2 Pair Twisted)
Pitch -
Length 25.0' (7.62m)
Wire Gauge 26 AWG
Conductor Strand -
Shielding Shielded
Jacket Color Clear
Ribbon Thickness 0.130" (3.30mm)
Ribbon Width 0.236" (6.00mm)
Jacket (Insulation) Material Flexx-Sil™
Voltage 12 kV
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Ratings UL E324413, CE
Features Hi-Flex
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-969M101-26-2TPS-025-ND
Cicoil
1 1
Cicoil 969M101-26-2TPS-025-ND
Sku: TT-DKEY-969M101-26-2TPS-025-ND
Description of product
CBL RIBN 4COND TWIST-PAIR 25'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Pitch -
Length 25.0' (7.62m)
Wire Gauge 26 AWG
Conductor Strand -
Shielding Shielded
Jacket Color Clear
Ribbon Width 0.236" (6.00mm)
Voltage 12 kV