CBL RIBN 4COND CLEAR 25'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 4
Pitch -
Length 25.0' (7.62m)
Wire Gauge 20 AWG
Conductor Strand -
Shielding Shielded
Jacket Color Clear
Ribbon Thickness 0.120" (3.05mm)
Ribbon Width 0.360" (9.14mm)
Jacket (Insulation) Material Flexx-Sil™
Voltage 18 kV
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Ratings UL E324413, CE
Features Hi-Flex
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-969M101-20-4-SMC-025-ND
Cicoil
1 1
Cicoil 969M101-20-4-SMC-025-ND
Sku: TT-DKEY-969M101-20-4-SMC-025-ND
Description of product
CBL RIBN 4COND CLEAR 25'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 4
Pitch -
Length 25.0' (7.62m)
Wire Gauge 20 AWG
Conductor Strand -
Shielding Shielded
Jacket Color Clear
Ribbon Width 0.360" (9.14mm)
Voltage 18 kV