3 PHASE 4 HOLES INNER ROTOR TYPE
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type DC Motor
Function Gearmotor
Motor Type Brushless (BLDC)
Voltage - Rated 24VDC
RPM 580 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) 0.212 / 1.5
Power - Rated 12W
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 1.417" Dia (36.00mm)
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.591" (15.00mm)
Mounting Hole Spacing 1.043" (26.50mm)
Termination Style Connector
Features -
Gear Reduction Ratio -
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) -
Operating Temperature -
TT-DKEY-942-DIX36B-ND
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 942-DIX36B-ND
Sku: TT-DKEY-942-DIX36B-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type DC Motor
Function Gearmotor
Motor Type Brushless (BLDC)
Voltage - Rated 24VDC
RPM 580 RPM
Power - Rated 12W
Encoder Type -