SENSOR LINEAR 200MM SOLDER TAB
Product Attributes:
Series ThinPot
Product Status Active
For Measuring Linear Position
Technology Resistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical -
Linear Range 0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Output Resistive
Output Signal -
Actuator Type Flexible Membrane - Linear
Linearity ±1%
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style Solder Tab
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Grade -
Qualification -
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
TT-DKEY-905-TSP-L-0200-103-1%-ST-ND
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-TSP-L-0200-103-1%-ST-ND
Sku: TT-DKEY-905-TSP-L-0200-103-1%-ST-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 200MM SOLDER TAB
Product Attributes:
Series ThinPot
Product Status Active
For Measuring Linear Position
Technology Resistive
Output Resistive
Output Signal -
Linearity ±1%
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style Solder Tab
Grade -
Qualification -
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms