SENSOR LINEAR 50MM CONNECTOR
Linear Range 0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Actuator Type Flexible Membrane - Linear
Linearity ±3%
Resistance 10 kOhms
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style Connector
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
TT-DKEY-905-TSP-L-0050-103-3%-RLD-ND
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-TSP-L-0050-103-3%-RLD-ND
Sku: TT-DKEY-905-TSP-L-0050-103-3%-RLD-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 50MM CONNECTOR
Linearity ±3%
Resistance 10 kOhms
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style Connector