SENSOR LINEAR 12.5MM SOLDER TAB
Linear Range 0 ~ 12.50mm (0 ~ 0.49")
Actuator Type Flexible Membrane - Linear
Linearity ±3%
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style Solder Tab
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Grade -
Qualification -
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
TT-DKEY-905-TSP-L-0012-103-3%-ST-ND
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-TSP-L-0012-103-3%-ST-ND
Sku: TT-DKEY-905-TSP-L-0012-103-3%-ST-ND
Description of product
Linearity ±3%
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style Solder Tab
Grade -
Qualification -
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms