SENSOR LINEAR 400MM PC PIN
Linear Range 0 ~ 400.00mm (0 ~ 15.75")
Actuator Type Flexible Membrane - Linear
Linearity ±3%
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style PC Pin
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Grade -
Qualification -
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
Resistance 20 kOhms
TT-DKEY-905-SP-L-0400-203-3%-MP-ND
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-SP-L-0400-203-3%-MP-ND
Sku: TT-DKEY-905-SP-L-0400-203-3%-MP-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 400MM PC PIN
Linearity ±3%
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style PC Pin
Grade -
Qualification -
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
Resistance 20 kOhms