SENSOR LINEAR 200MM PC PIN
Linear Range 0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Actuator Type Flexible Membrane - Linear
Linearity ±3%
Resistance 10 kOhms
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style PC Pin
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Sensor Strip
Supplier Device Package -
TT-DKEY-905-HP-L-0200-103-3%-MP-ND
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-HP-L-0200-103-3%-MP-ND
Sku: TT-DKEY-905-HP-L-0200-103-3%-MP-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 200MM PC PIN
Linearity ±3%
Resistance 10 kOhms
Resistance Tolerance ±20%
Voltage - Supply -
Mounting Type Custom
Termination Style PC Pin