THERM PAD 300MMX3MM W/ADH COPPER
Product Attributes:
Series GOF3000
Product Status Active
Usage Thermal Gasket
Type Graphite-Pad, Sheet
Shape Rectangular
Outline 300.00mm x 3.00mm
Thickness 0.102" (2.60mm)
Material Copper - Graphite, Foam
Adhesive Adhesive - One Side
Backing, Carrier -
Color Copper
Thermal Resistivity 0.24°C/W
Thermal Conductivity 4.1W/m-K
TT-DKEY-903-57GF3030026C000100-ND
Laird Technologies EMI
1 1
Laird Technologies EMI 903-57GF3030026C000100-ND
Sku: TT-DKEY-903-57GF3030026C000100-ND
Description of product
Product Attributes:
Series GOF3000
Product Status Active
Usage Thermal Gasket
Type Graphite-Pad, Sheet
Shape Rectangular
Outline 300.00mm x 3.00mm
Thickness 0.102" (2.60mm)
Adhesive Adhesive - One Side
Backing, Carrier -
Color Copper
Thermal Resistivity 0.24°C/W
Thermal Conductivity 4.1W/m-K