ZENER ARRAYS FOR TERMINAL PROTEC
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Tolerance ±5.3%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature 150°C (TJ)
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package UMD3
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
TT-DKEY-846-UMZ8.2NFHT106TR-ND,846-UMZ8.2NFHT106CT-ND,846-UMZ8.2NFHT106DKR-ND
Rohm Semiconductor
1 1
Rohm Semiconductor 846-UMZ8.2NFHT106TR-ND,846-UMZ8.2NFHT106CT-ND,846-UMZ8.2NFHT106DKR-ND
Sku: TT-DKEY-846-UMZ8.2NFHT106TR-ND,846-UMZ8.2NFHT106CT-ND,846-UMZ8.2NFHT106DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5.3%
Power - Max 200 mW
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package UMD3
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms