CABLE 3COND 22AWG WHITE FEET
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Multi-Conductor
Number of Conductors 3
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter 0.135" (3.43mm)
Shield Type Braid
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket Color White
Ratings -
Features -
Voltage 600 V
Operating Temperature 150°C
Usage -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0050" (0.127mm)
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-844-44AM1131-22-9/93/96-9-DS-ND
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 844-44AM1131-22-9/93/96-9-DS-ND
Sku: TT-DKEY-844-44AM1131-22-9/93/96-9-DS-ND
Description of product
CABLE 3COND 22AWG WHITE FEET
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Multi-Conductor
Number of Conductors 3
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 19/34
Shield Type Braid
Jacket Color White
Ratings -
Voltage 600 V
Operating Temperature 150°C
Usage -