LED DRIVER CC BUCK 32V 700MA
Product Attributes:
Series BuckPuck™ 3021
Product Status Active
Type Constant Current
Topology Buck
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Output 32V (Max)
Current - Output (Max) 700mA
Power (Watts) 22 W
Dimming Analog
Features Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Efficiency 95%
Mounting Type Through Hole
Package / Case 7-SIP Module, 6 Leads
Size / Dimension 0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.0mm x 21.0mm x 11.0mm)
Approval Agency -
Standard Number -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-788-1109-ND
LEDdynamics Inc.
1 1
LEDdynamics Inc. 788-1109-ND
Sku: TT-DKEY-788-1109-ND
Description of product
LED DRIVER CC BUCK 32V 700MA
Product Attributes:
Series BuckPuck™ 3021
Product Status Active
Type Constant Current
Topology Buck
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Output 32V (Max)
Current - Output (Max) 700mA
Power (Watts) 22 W
Dimming Analog
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 95%
Mounting Type Through Hole