3.4X2.7MM REFLECTIVE PHOTO INTER
Product Status Active
Sensing Distance 0.071" (1.8mm)
Sensing Method Reflective
Output Configuration -
Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA
Current - Collector (Ic) (Max) 20 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 35 V
Response Time 20µs
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, Gull Wing
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-754-ATIR0711S-FTR-ND,754-ATIR0711S-FCT-ND,754-ATIR0711S-FDKR-ND
Kingbright
1 1
Kingbright 754-ATIR0711S-FTR-ND,754-ATIR0711S-FCT-ND,754-ATIR0711S-FDKR-ND
Sku: TT-DKEY-754-ATIR0711S-FTR-ND,754-ATIR0711S-FCT-ND,754-ATIR0711S-FDKR-ND
Description of product
Product Status Active
Sensing Method Reflective
Output Configuration -
Response Time 20µs