RES 82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series RNMF (Mini)
Product Status Active
Resistance 82 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-738-RNMF14FTC82K0TR-ND,738-RNMF14FTC82K0CT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc 738-RNMF14FTC82K0TR-ND,738-RNMF14FTC82K0CT-ND
Sku: TT-DKEY-738-RNMF14FTC82K0TR-ND,738-RNMF14FTC82K0CT-ND
Description of product
RES 82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series RNMF (Mini)
Product Status Active
Resistance 82 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial