WL-SISW SMD INFRARED SIDE VIEW W
Product Attributes:
Series WL-SISW
Product Status Active
Type Infrared (IR)
Current - DC Forward (If) (Max) 70mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If 0.5mW/sr @ 20mA
Wavelength 940nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.2V
Viewing Angle 150°
Orientation Side View
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Package / Case 2-SMD, No Lead
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-732-12008-2-ND,732-12008-1-ND,732-12008-6-ND
Würth Elektronik
1 1
Würth Elektronik 732-12008-2-ND,732-12008-1-ND,732-12008-6-ND
Sku: TT-DKEY-732-12008-2-ND,732-12008-1-ND,732-12008-6-ND
Description of product
Product Attributes:
Series WL-SISW
Product Status Active
Type Infrared (IR)
Wavelength 940nm
Viewing Angle 150°
Orientation Side View