ADJ PWR RES 220M OHM 200W CHAS
Product Status Active
Resistance 220 mOhms
Power (Watts) 200 W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Slide
Diameter 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length 6.614" (168.00mm)
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-716-RSSD25168AR220MB06-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-RSSD25168AR220MB06-ND
Sku: TT-DKEY-716-RSSD25168AR220MB06-ND
Description of product
ADJ PWR RES 220M OHM 200W CHAS
Product Status Active
Resistance 220 mOhms
Power (Watts) 200 W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Slide
Length 6.614" (168.00mm)