POT 4.7K OHM 1.5W CERMET LINEAR
Product Attributes:
Series P13SM
Product Status Active
Resistance (Ohms) 4.7k
Tolerance ±20%
Power (Watts) 1.5W
Adjustment Type User Defined
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Rotation 310°
Resistive Material Cermet
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Actuator Length 0.630" (16.00mm)
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread M10 x 0.75
Mounting Type Panel Mount
TT-DKEY-716-P13SMNFGS472MA-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-P13SMNFGS472MA-ND
Sku: TT-DKEY-716-P13SMNFGS472MA-ND
Description of product
Product Attributes:
Series P13SM
Product Status Active
Resistance (Ohms) 4.7k
Tolerance ±20%
Power (Watts) 1.5W
Adjustment Type User Defined
Rotation 310°
Resistive Material Cermet
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted