RES 47 OHM 5% 100W TO247-2
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 100W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-247-2
Supplier Device Package TO-247-2
Size / Dimension 0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.976" (24.80mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-716-LTO100H47R00JTE3-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-LTO100H47R00JTE3-ND
Sku: TT-DKEY-716-LTO100H47R00JTE3-ND
Description of product
RES 47 OHM 5% 100W TO247-2
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 100W
Composition Thick Film
Package / Case TO-247-2