INDICATOR 12VDC 12MM 2400HZ 88DB
Product Attributes:
Series AI
Product Status Active
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated 12 V
Voltage Range 8 ~ 16V
Frequency 2.4kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 88dB @ 12V, 10cm
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Ingress Protection -
TT-DKEY-668-AI-1224-TWT-12V-R-ND
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-AI-1224-TWT-12V-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-AI-1224-TWT-12V-R-ND
Description of product
Product Attributes:
Series AI
Product Status Active
Input Type DC
Voltage - Rated 12 V
Voltage Range 8 ~ 16V
Frequency 2.4kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins