XTAL OSC XO 32.7680KHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series F32K
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 32.768 kHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -170ppm, +10ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.5µA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
TT-DKEY-631-FO3HFCYM0.032768-T3TR-ND,631-FO3HFCYM0.032768-T3CT-ND,631-FO3HFCYM0.032768-T3DKR-ND
Fox Electronics
1 1
Sku: TT-DKEY-631-FO3HFCYM0.032768-T3TR-ND,631-FO3HFCYM0.032768-T3CT-ND,631-FO3HFCYM0.032768-T3DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series F32K
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 32.768 kHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.5µA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead