HIGHEST ACCURACY PROGRAMMABLE LI
Product Status Active
Technology Hall Effect
Axis Single
Output Type Analog Voltage
Sensing Range -
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Current - Supply (Max) 15mA
Current - Output (Max) 10mA
Resolution -
Bandwidth 240kHz
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Grade -
Qualification -
Features Programmable, Temperature Compensated
Supplier Device Package 4-SIP
Mounting Type Through Hole
Package / Case 4-SSIP Module
TT-DKEY-620-ACS70311LKTATN-010B5-CTR-ND,620-ACS70311LKTATN-010B5-CCT-ND
Allegro MicroSystems
1 1
Allegro MicroSystems 620-ACS70311LKTATN-010B5-CTR-ND,620-ACS70311LKTATN-010B5-CCT-ND
Sku: TT-DKEY-620-ACS70311LKTATN-010B5-CTR-ND,620-ACS70311LKTATN-010B5-CCT-ND
Description of product
Product Status Active
Technology Hall Effect
Axis Single
Output Type Analog Voltage
Sensing Range -
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Current - Supply (Max) 15mA
Current - Output (Max) 10mA
Resolution -
Bandwidth 240kHz