CABLE FFC/FPC 36POS 0.5MM 7.99"
Cable Type FFC, FPC
Number of Conductors 36
Pitch 0.020" (0.50mm)
Length 7.992" (203.00mm)
Length - Exposed Ends -
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
TT-DKEY-609-FF3025-AS203-036-ND
Amphenol ICC (FCI)
1 1
Amphenol ICC (FCI) 609-FF3025-AS203-036-ND
Sku: TT-DKEY-609-FF3025-AS203-036-ND
Description of product
Cable Type FFC, FPC
Number of Conductors 36
Pitch 0.020" (0.50mm)
Length 7.992" (203.00mm)