CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
Product Attributes:
Series DZ
Product Status Active
Capacitance 1 F
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.945" (24.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
TT-DKEY-604-RSDZ11052R5E22300T-ND
Elna America
1 1
Elna America 604-RSDZ11052R5E22300T-ND
Sku: TT-DKEY-604-RSDZ11052R5E22300T-ND
Description of product
CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
Product Attributes:
Series DZ
Product Status Active
Capacitance 1 F
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 2.5 V
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)