THERMISTOR NTC 10KOHM 3934K BEAD
Product Attributes:
Series Accu-Curve™
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 10k
Resistance Tolerance ±0.88%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 3892K
B25/50 3934K
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Power - Max 250 mW
Length - Lead Wire 2.00" (50.8mm)
Mounting Type Free Hanging
Package / Case Bead
TT-DKEY-570-1200-ND
Ametherm
1 1
Ametherm 570-1200-ND
Sku: TT-DKEY-570-1200-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Accu-Curve™
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 10k
Resistance Tolerance ±0.88%
B Value Tolerance ±1%
Power - Max 250 mW