CABLE 3COND 22AWG SHLD 100'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Multi-Conductor
Number of Conductors 3 (1 Triad Twisted)
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 7/28
Conductor Material Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter 0.201" (5.11mm)
Shield Type Foil
Length 100.0' (30.5m)
Jacket Color -
Ratings -
Features Drain Wire
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Usage -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0380" (0.965mm)
Conductor Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
TT-DKEY-5640B2201NC005-ND
Alpha Wire
1 1
Alpha Wire 5640B2201NC005-ND
Sku: TT-DKEY-5640B2201NC005-ND
Description of product
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Multi-Conductor
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 7/28
Shield Type Foil
Length 100.0' (30.5m)
Jacket Color -
Ratings -
Features Drain Wire
Voltage 300 V
Usage -