RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status Active
Resistance 68 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-56-SFR25H0006802JR500TR-ND,56-SFR25H0006802JR500CT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-SFR25H0006802JR500TR-ND,56-SFR25H0006802JR500CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-SFR25H0006802JR500TR-ND,56-SFR25H0006802JR500CT-ND
Description of product
RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status Active
Resistance 68 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package -