RES 1K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series SFR25
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-56-SFR2500001001FR500TR-ND,56-SFR2500001001FR500CT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-SFR2500001001FR500TR-ND,56-SFR2500001001FR500CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-SFR2500001001FR500TR-ND,56-SFR2500001001FR500CT-ND
Description of product
RES 1K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series SFR25
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial