RES 620 OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
Series PR02
Product Status Active
Resistance 620 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-56-PR02000206200JR500TR-ND,56-PR02000206200JR500CT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-PR02000206200JR500TR-ND,56-PR02000206200JR500CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-PR02000206200JR500TR-ND,56-PR02000206200JR500CT-ND
Description of product
RES 620 OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
Series PR02
Product Status Active
Resistance 620 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial