RES 100K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series MRS16
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-56-MRS16000C1003FRP00TR-ND,56-MRS16000C1003FRP00CT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-MRS16000C1003FRP00TR-ND,56-MRS16000C1003FRP00CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-MRS16000C1003FRP00TR-ND,56-MRS16000C1003FRP00CT-ND
Description of product
RES 100K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series MRS16
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package -