THERMISTOR PTC 3.9K OHM 1% RAD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Resistance @ 25°C 3.9 kOhms
Resistance Tolerance ±1%
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Grade -
Qualification -
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Power - Max 100 mW
TT-DKEY-541-TFPTL15L3901FL2B-ND
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale 541-TFPTL15L3901FL2B-ND
Sku: TT-DKEY-541-TFPTL15L3901FL2B-ND
Description of product
THERMISTOR PTC 3.9K OHM 1% RAD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Resistance @ 25°C 3.9 kOhms
Resistance Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Grade -
Qualification -
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Power - Max 100 mW