THERMISTOR PTC 1K OHM 1% 0805
Product Attributes:
Series TFPT
Product Status Active
Resistance @ 25°C 1 kOhms
Resistance Tolerance ±1%
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Grade -
Qualification -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
Power - Max 100 mW
TT-DKEY-541-TFPT0805L1001FMTR-ND,541-TFPT0805L1001FMCT-ND,541-TFPT0805L1001FMDKR-ND
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale 541-TFPT0805L1001FMTR-ND,541-TFPT0805L1001FMCT-ND,541-TFPT0805L1001FMDKR-ND
Sku: TT-DKEY-541-TFPT0805L1001FMTR-ND,541-TFPT0805L1001FMCT-ND,541-TFPT0805L1001FMDKR-ND
Description of product
THERMISTOR PTC 1K OHM 1% 0805
Product Attributes:
Series TFPT
Product Status Active
Resistance @ 25°C 1 kOhms
Resistance Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Grade -
Qualification -
Supplier Device Package 0805
Power - Max 100 mW