THERMISTOR PTC 390 OHM 1% 0603
Product Attributes:
Series TFPT
Product Status Active
Resistance @ 25°C 390 Ohms
Resistance Tolerance ±1%
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Power - Max 75 mW
TT-DKEY-541-TFPT0603L3900FVTR-ND,541-TFPT0603L3900FVCT-ND,541-TFPT0603L3900FVDKR-ND
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale 541-TFPT0603L3900FVTR-ND,541-TFPT0603L3900FVCT-ND,541-TFPT0603L3900FVDKR-ND
Sku: TT-DKEY-541-TFPT0603L3900FVTR-ND,541-TFPT0603L3900FVCT-ND,541-TFPT0603L3900FVDKR-ND
Description of product
THERMISTOR PTC 390 OHM 1% 0603
Product Attributes:
Series TFPT
Product Status Active
Resistance @ 25°C 390 Ohms
Resistance Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Supplier Device Package 0603
Power - Max 75 mW