OSC XO 50.0000 MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASEDV
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Description of product
OSC XO 50.0000 MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASEDV
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) 6mA
Package / Case 4-SMD, No Lead