OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASEDV
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 4mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth -
TT-DKEY-535-ASEDV-24.000MHZ-LR-TTR-ND,535-ASEDV-24.000MHZ-LR-TCT-ND,535-ASEDV-24.000MHZ-LR-TDKR-ND
Abracon LLC
Description of product
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASEDV
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) 4mA
Package / Case 4-SMD, No Lead