XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASE
Type XO (Standard)
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 13mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth -
TT-DKEY-535-ASE-24.576MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-24.576MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-24.576MHZ-L-C-TDKR-ND
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-ASE-24.576MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-24.576MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-24.576MHZ-L-C-TDKR-ND
Sku: TT-DKEY-535-ASE-24.576MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-24.576MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-24.576MHZ-L-C-TDKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series ASE
Type XO (Standard)
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) 13mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead