OSC XO 16.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASDAIG
Type XO (Standard)
Frequency 16 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 7mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Description of product
OSC XO 16.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASDAIG
Type XO (Standard)
Frequency 16 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) 7mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead