XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Product Attributes:
Series AOCJYR
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type OCXO
Frequency 10 MHz
Function -
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 122mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Description of product
Product Attributes:
Series AOCJYR
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type OCXO
Frequency 10 MHz
Function -
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) 122mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead