XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS
Product Attributes:
Series AOCJY
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCOCXO
Frequency 10 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Spread Spectrum Bandwidth -
TT-DKEY-535-AOCJY-10.000MHZ-E-TTR-ND,535-AOCJY-10.000MHZ-E-TCT-ND,535-AOCJY-10.000MHZ-E-TDKR-ND
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-AOCJY-10.000MHZ-E-TTR-ND,535-AOCJY-10.000MHZ-E-TCT-ND,535-AOCJY-10.000MHZ-E-TDKR-ND
Sku: TT-DKEY-535-AOCJY-10.000MHZ-E-TTR-ND,535-AOCJY-10.000MHZ-E-TCT-ND,535-AOCJY-10.000MHZ-E-TDKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series AOCJY
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCOCXO
Frequency 10 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount