RF ANT TRI BAND WI-FI6E FLEX PRI
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
Frequency Group Wide Band
Frequency (Center/Band) 2.45GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type Flat Patch
Number of Bands 3
VSWR 2
Return Loss -
Gain 2.7dBi, 3.1dBi, 3.2dBi
Power - Max -
Features Cable - 190mm
Termination IPEX
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.016" (0.40mm)
Applications Wi-Fi
TT-DKEY-535-AFB4714A-0190S-ND
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-AFB4714A-0190S-ND
Sku: TT-DKEY-535-AFB4714A-0190S-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
Frequency Group Wide Band
Antenna Type Flat Patch
Number of Bands 3
VSWR 2
Return Loss -
Gain 2.7dBi, 3.1dBi, 3.2dBi
Power - Max -
Features Cable - 190mm
Termination IPEX
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.016" (0.40mm)