XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ASCO
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 6mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Spread Spectrum Bandwidth -
TT-DKEY-535-12073-2-ND,535-12073-1-ND,535-12073-6-ND
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-12073-2-ND,535-12073-1-ND,535-12073-6-ND
Sku: TT-DKEY-535-12073-2-ND,535-12073-1-ND,535-12073-6-ND
Description of product
Product Attributes:
Series ASCO
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Max) 6mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead