LINEAR POT 10K OHM 2W OPEN FRAME
Product Attributes:
Series LCPL
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) -
Tolerance ±20%
Adjustment Type Slide
Diameter -
Length 9.843" (250.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Termination Solder Lug
Package / Case Rectangular Box
TT-DKEY-5256-LCPL200-10K-ND
ETI Systems
1 1
ETI Systems 5256-LCPL200-10K-ND
Sku: TT-DKEY-5256-LCPL200-10K-ND
Description of product
Product Attributes:
Series LCPL
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) -
Tolerance ±20%
Adjustment Type Slide
Diameter -
Length 9.843" (250.00mm)