CONN HSG RACK & PANEL 20POS GRY
Product Attributes:
Series 516
Product Status Active
Connector Type Housing for Non-Gendered Contacts
Connector Style Rack and Panel
Number of Positions 20
Pitch 0.150" (3.81mm)
Number of Rows 4
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Usage Plug
Features Backshell, Jackscrew, Guide Pin
Color Gray
TT-DKEY-516-020-000-351-ND
EDAC Inc.
1 1
EDAC Inc. 516-020-000-351-ND
Sku: TT-DKEY-516-020-000-351-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 516
Product Status Active
Connector Style Rack and Panel
Number of Positions 20
Pitch 0.150" (3.81mm)