VIBRATION ERM DC MOTOR 11K RPM
Product Attributes:
Series JYC
Product Status Active
Type DC Motor
Function Vibration, ERM (Haptic)
Motor Type -
Voltage - Rated 3.7VDC
RPM 11000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) -
Power - Rated -
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 0.236" Dia (6.00mm)
Diameter - Shaft -
Length - Shaft and Bearing 0.213" (5.40mm)
Mounting Hole Spacing -
Termination Style Wire Leads
Features -
Gear Reduction Ratio -
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) -
Operating Temperature -
TT-DKEY-5101-JYCL0610R2540-ND
JIE YI ELECTRONICS LIMITED
1 1
JIE YI ELECTRONICS LIMITED 5101-JYCL0610R2540-ND
Sku: TT-DKEY-5101-JYCL0610R2540-ND
Description of product
VIBRATION ERM DC MOTOR 11K RPM
Product Attributes:
Series JYC
Product Status Active
Type DC Motor
Motor Type -
Voltage - Rated 3.7VDC
RPM 11000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) -
Power - Rated -
Encoder Type -
Diameter - Shaft -