IC RF SWITCH SP5T 6GHZ 24LFCSP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Type General Purpose
Topology Absorptive
Circuit SP5T
Frequency Range 100MHz ~ 6GHz
Isolation 46dB
Insertion Loss 1.8dB
Test Frequency 6GHz
P1dB -
IIP3 57dBm
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 3V ~ 5.25V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TC)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-WFQFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package 24-LFCSP (4x4)
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-505-ADRF5250BCPZ-ND
Analog Devices Inc.
1 1
Analog Devices Inc. 505-ADRF5250BCPZ-ND
Sku: TT-DKEY-505-ADRF5250BCPZ-ND
Description of product
IC RF SWITCH SP5T 6GHZ 24LFCSP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Type General Purpose
Topology Absorptive
Circuit SP5T
Frequency Range 100MHz ~ 6GHz
Isolation 46dB
Insertion Loss 1.8dB
Test Frequency 6GHz
P1dB -
IIP3 57dBm
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 3V ~ 5.25V