XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ CLPSW
Product Attributes:
Series ECS-TXO-20CSMV4 MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
ECS Inc.
Description of product
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ CLPSW
Product Attributes:
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Package / Case 4-SMD, No Lead