XTAL OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-7050MV MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 7mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
TT-DKEY-50-ECS-7050MV-245.7-BN-TR-ND,50-ECS-7050MV-245.7-BN-CT-ND,50-ECS-7050MV-245.7-BN-DKR-ND
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-7050MV-245.7-BN-TR-ND,50-ECS-7050MV-245.7-BN-CT-ND,50-ECS-7050MV-245.7-BN-DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-7050MV-245.7-BN-TR-ND,50-ECS-7050MV-245.7-BN-CT-ND,50-ECS-7050MV-245.7-BN-DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series ECS-7050MV MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 7mA
Package / Case 4-SMD, No Lead