XTAL OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-3225MVLC MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.2mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
TT-DKEY-50-ECS-3225MVLC-250-CN-TR-ND,50-ECS-3225MVLC-250-CN-TRCT-ND,50-ECS-3225MVLC-250-CN-TRDKR-ND
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-3225MVLC-250-CN-TR-ND,50-ECS-3225MVLC-250-CN-TRCT-ND,50-ECS-3225MVLC-250-CN-TRDKR-ND
Description of product
XTAL OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-3225MVLC MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.2mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead