XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-3225MV MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 4mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
TT-DKEY-50-ECS-3225MV-250-BN-TR3TR-ND,50-ECS-3225MV-250-BN-TR3CT-ND,50-ECS-3225MV-250-BN-TR3DKR-ND
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-3225MV-250-BN-TR3TR-ND,50-ECS-3225MV-250-BN-TR3CT-ND,50-ECS-3225MV-250-BN-TR3DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series ECS-3225MV MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 4mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead