XTAL OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-3225MV MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 125 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 40mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
ECS Inc.
Description of product
Product Attributes:
Series ECS-3225MV MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 125 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 40mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead