XTAL OSC XO 38.4 MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-2520SMV MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 38.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
TT-DKEY-50-ECS-2520SMV-384-FN-TR-ND,50-ECS-2520SMV-384-FN-TRCT-ND,50-ECS-2520SMV-384-FN-TRDKR-ND
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2520SMV-384-FN-TR-ND,50-ECS-2520SMV-384-FN-TRCT-ND,50-ECS-2520SMV-384-FN-TRDKR-ND
Description of product
XTAL OSC XO 38.4 MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-2520SMV MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 38.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Frequency Stability ±10ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead